Gélové či akrylové? Nechty sú vašou vizitkou !

Nechápete, ako sa vám stihnú polámať skôr, než dorastú do želanej dĺžky? A nebaví vás neustále pilníkovanie ich povrchu, aby sa žiarivo leskli? Ak sa vám nedarí udržiavať ich dlhodobo v želanej dĺžke a tvare, treba zvážiť iné alternatívy. 

Gélové vs. akrylové 
Umelé tvarovanie nechtov môže z vašich rúk vyčarovať elegantný módny doplnok a navyše pomôže spevniť oslabené nechty. Gélová technika, pri ktorej sa necht modeluje gélom a schne pod UV-lampou, patrí medzi modernejšie techniky. 

Gélové nechty sú pružnejšie a mäkšie ako vlastné, a tým sú odolnejšie proti nárazom. Akrylové nechty sú v porovnaní s gélovými pevnejšie, odolnejšie a vyzerajú prirodzenejšie. K ich tvrdnutiu neprichádza pomocou UV-lampy, ale na základe chemickej reakcie akrylových zložiek. 

Akrylovú metódu je vhodné zvoliť vtedy, ak sú nechty viac namáhané – napríklad upratovaním alebo častou prácou v záhrade. Ak sa však vaše pazúriky dostanú do rúk nešikovnej manikérky, riskujete, že sa vám pod nimi vytvoria nepekné vzduchové bubliny. Dajte si preto záležať nielen na výbere metódy, ale aj manikérky. 

Extravagancia vs. klasika
Zaručene najatraktívnejšou farbou na nechty je jasná krvavá červená. Za umenie v nechtovom dizajne sa stále považujú obľúbené farebné ornamenty, pôvabné žiarivé flitre a  kamienky vsadené na špičke nechta. Čím rozhodne zaujmete sú nápadné tigrované a zebrie motívy. Záleží len na vás, či máte na safari odvahu. 

Na jar a v lete si nechajte umelé nechty príjemne oživiť jasnými veselými farbami ako pastelovou žltou či oranžovou. Ak ste viac naklonená elegancii a decentnosti, ostaňte verná vkusnej francúzskej manikúre. Touto rafinovanou klasikou stavíte na istotu. Nikdy nevychádza z módy. Podobne ako chanelovský kostým a čierne koktejlky.