Dokonalá pedikúra

 

Dokonalá pedikúra krok za krokom

Zmäkčujeme.

Dva dni pred plánovanou pedikúrou premastite stvrdnuté päty hutným krémom. V drogériách je bohatý výber rozličných kozmetických prípravkov na hladkú pokožku, v lekárňach dostať aj silnejšie krémy. Ak vám neprekáža spanie v ponožkách, do celých chodidiel vmasírujte účinný prípravok a na nohy navlečte bavlnené ponožky. Ráno bude pokožka hladšia.

Relaxačný kúpeľ pre vaše nohy.

Pri pedikúre sa využívajú vonné esencie aj zmäkčujúce prísady do kúpeľa. Za vyskúšanie iste stojí levanduľová soľ, kamilky, osviežujúca citrusová pena do kúpeľa či pár kvapiek aromatického olejčeka. Podľa niektorých rád je vhodné do vody priliať deci mlieka alebo lyžičku olivového oleja. Než však nohy ponoríte do lavórika s teplou vodou a voňavou soľou, odstráňte z nechtov všetky zvyšky laku na nechty. Až sú nechty dokonale čisté, ponorte nohy na 10-15 minút do teplej vody. Za tento čas pokožka zmäkne a bude sa ľahšie odstraňovať.

Obrúste tvrdú kožu!

Pokiaľ máte chodidlá v dobrom stave, bude vám stačiť zrejme len použitie pemzy. Krúživými pohybmi prechádzajte pemzou po chodidlách, kým nie je koža zasa mäkká. V opačnom prípade, ak sú päty poriadne stvrdnuté, je namieste použiť mechanický odstraňovač tvrdej kože a až na záver pemzu. Dostať ho za cca. 2-3 eurá spolu so žiletkami v drogérii aj hypermarketoch, dávajte si však pri odstraňovaní zhrubnutej kože pozor. Stačí pokĺznutie a miesto krásne hebkej pokožky budete svetu ukazovať zafačované päty. Ak teda nemáte dostatok skúseností s domácou pedikúrou a pevnú ruku, radšej sa zverte do rúk odborníčky v salóne krásy.

Upravte nechty!

Klieštikmi na nechty upravte nechty do požadovaného tvaru, mali by však byť zarovnané. Ostré hrany zjemnite skleným alebo papierovým pilníkom, kožtičku zatlačte pomarančovým drievkom. Ak sem-tam bojujete so zarastajúcou pokožkou na nechtoch, odstráňte si ju so špeciálnym prípravkom, aký zoženiete v každom regáli s lakmi na nechty. Stačí už len preleštiť necht a môžete začať s lakovaním.

Miesto  francúzskej manikúry, ktorá bodovala uplynulé roky,  siahnite po pestrých, intenzívnych odtieňoch. Červená, bordová, dokonca aj čierna, fialová či námornícka modrá sú trendy, pravdaže, univerzálnejšia je svetloružová alebo béžová, a pre tie z nás, ktoré majú rady čisté, neutrálne odtiene, je ako stvorená. Všetky vieme, že laky na nechtoch sa šúpu rýchlejšie, a preto si na dobre zaschnutý nalakovaný necht naneste ešte poslednú, priehľadnú vrstvu laku. Ak záverečný lak použijete každý tretí deň, dokonalé nechty vydržia oveľa dlhšie.

Nezabúdajte na krém!

Keď lak zaschne, opatrne si do pokožky chodidiel votrite výživný balzam, ktorý nohy zjemní. Bez použitia hydratačného krému by sa chodidlá rýchlo vysušili a pokožka by stvrdla rýchlejšie. Výborné sú prípravky s bambuckým maslom, ktoré majú zvláčňujúce účinky. Nezabúdajte si nôžky natierať každý večer, aby ich hebkosť vydržala čo najdlhšie.